close
تبلیغات در اینترنت
پوکی استخوان بی صدا می آید
آخرین مطالب

پوکی استخوان بی صدا می آیدمفیدستان:

روزنامه آرمان: پوکی استخوان بی صدا می‌آید و بی صدا زمینگیر می‌کند. عادت‌ها متعددی از جمله عادت‌های غذایی در ابتلا به این مشکل نقش دارد که با بروز آن مشکلاتی مانند خمیده‌تر شدن و کوتاهی قد به اندازه چند سانتی متر، شکستگی مچ و غیره همراه است. برای کاهش این بیماری خاموش توصیه‌های زیر را جدی بگیرید.ویتامین D باعث افزایش تثبیت کلسیم روی استخوان‌ها شده و قدرت عضلانی بدن را افزایش می‌دهد.

 

این مساله نیز از بین رفتن کلسیم استخوان‌ها را کاهش داده و به این ترتیب خطر بروز پوکی استخوان و زمین خوردن‌های مکرر کاهش پیدا می‌کند. توصیه می‌کنیم برای افزایش ویتامین D بدنتان ماهی آزاد، ماهی ساردین، ماهی خال مخالی، تخم مرغ و شیر سویا غنی شده با ویتامین D مصرف کنید. در عین حال لازم است که روزانه حداقل ۲۰ دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید. از آنجایی که کمبود این ویتامین در اکثر کشورها و از جمله ایران شایع است می‌توانید با نظر پزشک به‌خصوص در روزهای کوتاه و فصل سرد سال مکمل ویتامین D نیز مصرف کنید.

 

پوکی استخوان را از خود دور کنید 

برخلاف آنچه یاد گرفته ایم محصولات لبنی مانع از بروز پوکی استخوان نمی‌شوند. حتی در مواردی عکس این مساله نیز مشاهده شده است. براساس نتایج پژوهش‌هایی که در سال‌های اخیر انجام شده است در کشورهای پرمصرف لبنیات مانند انگلستان و فرانسه پوکی استخوان بیشتر است.

 

اما در کشورهای دیگری که مصرف لبنیات در آنها چندان زیاد نیست مانند برخی کشورهای آسیایی این بیماری شایع نیست. میزان بالای مصرف لبنیات عامل پیشگیری کننده از ابتلا به پوکی استخوان محسوب نمی‌شود و حتی ممکن است عاملی برای افزایش خطر ابتلا باشد. اگر به دنبال دلیل آن هستید باید بگوییم که شیر گاو حاوی میزان زیادی کلسیم است اما در عین حال فسفر زیادی نیز دارد. این ماده معدنی نیز باعث تحریک غده پاراتیروئید می‌شود.

 

حتما می‌دانید که این غده مسئول تثبیت کلسیم در استخوان‌ها است.شیر گاو همچنین سرشار از میزان زیادی چربی‌های اشباع شده و فقیر از اسیدهای چرب غیراشباع مانند امگا ۳ است. در نتیجه باعث ایجاد و افزایش التهاب در بدن می‌شود. در این شرایط نیز استخوان‌ها از التهاب در امان نمانده و کلسیم استخوان‌ها به هدر می‌رود.یادتان باشد که تمام محصولات لبنی ارزش غذایی بالایی برای حفظ استحکام استخوان‌ها ندارند. اولین متهم محصولات تهیه شده از شیر گاو است. به عنوان مثال پنیرها برای سلامت استخوان‌ها توصیه نمی‌شوند چون باعث کلسیم زدایی از استخوان‌ها می‌شوند. در عوض ماست تاثیر کمتری در کلسیم زدایی از استخوان‌ها دارد اما توصیه می‌شود در مصرف آن نیز حد تعادل رعایت شود.

پروبیوتیک جذب کنید

پروبیوتیک‌ها باعث حفظ باکتری‌های روده‌ها می‌شوند. فلور روده باعث تسهیل جذب مواد غذایی می‌شود. چون بدن به کمک این میکروارگانیسم‌ها بهتر می‌تواند ریزمغذی‌های مورد نیاز اسکلت را جذب کند. علاوه بر این پروبیوتیک‌ها می‌توانند واکنش‌های التهابی را کاهش دهند. یادتان باشد هر چه التهاب گوارشی کمتر باشد واکنش‌های التهابی در دیگر نقاط بدن نیز کمتر می‌شود.
می توانید مکمل‌های پروبیوتیک را به صورت مکمل از داروخانه‌ها تهیه کنید. علاوه بر این پروبیوتیک‌ها به صورت طبیعی در برخی مواد غذایی مانند ماست و همچنین در کلم، خیارشور، سرکه سیب و همچنین زیتون وجود دارند.

در رژیم‌های لاغری افراط نکنید

رژیم‌های لاغری سفت و سخت و افراطی اثرات منفی روی سلامتی همه به‌ویژه خانم‌ها دارد. چون باعث کاهش توده استخوانی می‌شود. زمانی که به طور افراطی، ناگهانی و زیاد وزن کم می‌کنید خطر از بین رفتن توده استخوانی نیز افزایش می‌یابد. بنابراین ممکن است تعادلتان دچار اشکال شده و در صورت زمین خوردن عضلات باسن و ران‌ها به درستی ضربه وارده را تحمل نکنند. یادتان باشد که چاقی و اضافه وزن در هر قدمی که برمی دارید فشار زیادی روی مفاصل می‌گذارد. توصیه می‌کنیم مراقب تغذیه خود باشید چون تغذیه نامناسب، عدم مصرف میوه و سبزیجات، عدم دریافت پروتئین، کلسیم و ویتامین D کافی، مصرف زیاد غذاهای شور، اسیدی و پرکالری می‌تواند عاملی برای افزایش شکنندگی استخوان‌ها و پوکی استخوان شود.

گوشت قرمز کمتری مصرف کنید

گوشت قرمز حاوی میزان زیادی اسیدآمینه‌های گوگردی است که باعث بروز ترکیبات اسیدی زیادی می‌شوند. این ترکیبات باعث از بین رفتن مواد معدنی استخوان‌ها مانند منیزیم و به‌ویژه کلسیم می‌شوند. توصیه می‌کنیم حد تعادل را در مصرف گوشت قرمز رعایت کنید. بهتر است مصرف این ماده غذایی را به یک مرتبه در هفته محدود کنید. اما یادتان باشد که نباید از پروتئین محروم شوید. چون پروتئین نقش زیادی در جذب کلسیم و دیگر مواد معدنی دارد. توصیه می‌کنیم به میزان کافی پروتئین حیوانی و گیاهی (عدس، نخود، سویا) مصرف کنید. لازم است که برای داشتن اسکلتی قوی، فعال و مقاوم از توده عضلانی خوبی برخوردار باشید.

توصیه

یادتان باشد که حفظ وضعیت درست بدن باعث تسکین مفاصل می‌شود. توصیه می‌کنیم از نشستن‌ها و خوابیدن‌های طولانی مدت به حالت خمیده یا به پهلو خودداری کنید چون فشار زیادی به اسکلت وارد می‌شود. همیشه حواستان باشد که ستون فقراتتان صاف باشد.

 

از بی تحرکی و خانه نشینی دور باشید. چون ورزش منظم و سبک باعث افزایش استحکام استخوان‌ها شده و در این صورت سلول‌های استخوان ساز نیز کلاژن بیشتری تولید می‌کنند. توصیه می‌کنیم از پیاده روی روزانه غافل نشوید. یادتان باشد ورزش زمانی موثر خواهد بود که به صورت روزانه و منظم انجام شود. یادتان باشد که استرس و فشارهای روحی نیز در بروز پوکی استخوان نقش دارند. بنابراین توصیه می‌شود که استرس، اضطراب، عصبانیت و خشم را از خود دور کنید و به فکر آرامش بیشتری باشید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پوکی استخوان بی صدا می آیدپوکیاستخوانبیصدامیآیدپوکی استخوان بی صدا می‌آید و بی صدا زمینگیر می‌کند عادت‌های متعددی از جمله عادت پوکی استخوان را با این عادت‌های غذایی از خود دور کنید سلامت نیوز پوکی استخوان بی صدا می آید و بی صدا زمین گیر می کند عادت ها متعددی از جمله پوکی استخوان بی صدا می آید وبلاگ اطلاعاتپوکی استخوان بی صدا می‌آید و بی صدا زمینگیر می‌کند عادت‌های متعددی از جمله عادت پوکی استخوان را با این عادت‌های غذایی از خود دور کنیدپزشکی و سلامتپوکی استخوان بی صدا می‌آید و بی صدا زمین گیر می‌کند پوکی استخوان را با این عادت‌های بلایی که بی سروصدا سر استخوان ها می آید آکا مهر روز جهانی پوکی استخوان نامگذاری شده است تا این بیماری خاموش و بی پوکی استخوان را با این عادت‌های غذایی از خود دور کنیدپوکیاستخوانرابااینعادتهایپوکی استخوان بی صدا می آید و بی صدا زمین پوکی استخوان بی صدا می آید و بی صدا زمین پوکی استخوان را با این عادت‌های غذایی از خود دور کنید سلامترژیم درمانی برای بروز پوکی استخوان به‌ویژه در بین آقایان است پوکی استخوان بی صدا می آید و بی پوکی استخوان را با این عادت‌های غذایی از خود دور کنید … است پوکی استخوان بی صدا می آید و بی آقایان است پوکی استخوان بی صدا می آید و بلایی که بی سروصدا سر استخوان ها می آید مهر روز جهانی پوکی استخوان نامگذاری شده است تا این بیماری خاموش و بی صدا تصویر علائم پوکی استخوان و درمان اولیه آن استخوان مبتلا می‌شود پوکی استخوان مدت زیادی بی‌حرکت بوده تهران می آید پوکی استخوان پوکی استخوان یک بیماری شایع متابولیک استخوان بوده و در آن کاهش عمومی و شدید در توده نقش تغذیه در پیش گیری از پوکی استخوان پوکی استخوان یکی از مهمترین عوارض کاهش مصرف کلسیم است و در صورت همراهی با عواملی مانند استئومیلیت عفونت مغزاستخوان ، استخوان، درد استخوان، بیماری رابطه پوکی استخوان با آلودگی هوا علائم پنهان مشکلات استخوانی پوکی استخوان و باور های غلط اندازه‌گیری تراکم استخوان درمان پوکی استخوان زمانی انجام می شود که آزمایش سنجش تراکم استخوان نشان دهنده پوکی استخوان انواع سرطان چگونه بوجود می آید؟ سرطان به رشد غیرطبیعی سلول های بدن گفته می شود به عبارت دیگر، هر عامل داخلی و خارجی که درمان دیسک کمر کمر درد درمان بیماریهای مفاصل و استخوان با عسل به گزارش ایرنا، نوشیدن بی رویه چای علاوه بر درد استخوان ، منجر به پوکی استخوان و کاهش دكتر دقاق زادهمتخصص طب فيزيكي وتوانبخشي بيماري هاي استخوان مفصل قسمتی از بدن است که دو استخوان را به هم وصل می‌کند عملکرد مفصل عبارت است از حرکت دادن تازه های پزشکی مرکز اطلاعات فنی ایران نخستین پانکراس مصنوعی ب ه بازار می‏آید سازمان غذا و داروی آمریکا برای نخستین بار یک ارزش غذایی تخمه‌ها تخمه کدو ،آفتابگردان و با خوردن گرم تخمه کدو نیمی از نیاز روزانه بدن به منگنز، منیزیم و فسفر تأمین می‌شود و می هشت عامل از عوامل بی خوابی، کم خوابی، بی خوابی، درمان بی درمان بی خوابی با قاووت خشخاش عوامل ایجاد بیخوابی و نشانه های آن چگونه بیخوابی را درمان کنیم؟ گاهي بي صدا نگاهت ميکنم … با صداي بي صدا بي صدا فرياد كن بي صدا انسان باش دانلود موزيك بي صدا رمان فرياد بي صدا موتور برق بي صدا كمپرسور بي صدا

مطلب پوکی استخوان بی صدا می آید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :پوکی استخوان بی صدا می آید
http://mofidestan.ir/%d9%be%d9%88%da%a9%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%a8%db%8c-%d8%b5%d8%af%d8%a7-%d9%85%db%8c-%d8%a2%db%8c%d8%af/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی